V červenci byla influencerka Briar Prestidge na návštěvě u Nolanda Arbaugha, prvního uživatele implantátu Neuralinku. Výsledný rozhovor je určitě jedním z těch zajímavějších. Ne zrovna z technického hlediska, ale umožnil nám nahlédnout do Nolandova soukromí. Odehrál se u něj doma za přítomnosti rodiny. Briar také zveřejnila spoustu fotek z Nolandova dětství a mládí.
Zdánlivě nedůležité informace nám podávají skvělý obrázek o tom, co pro Nolanda skutečně znamená neurální rozhraní a jak změnilo jeho život kvadruplegika.
Briar Prestidge je influencerka novozélandského původu. Založila PR agenturu Briar Group. Věnuje se problematice Metaverse a Web3. Vede podcast Hyperscale na Spotify a vydává také různá videa a rozhovory na kanálu se svým jménem na YouTube.
Vraťme se však k Nolandovi a tomu, co jsme se o něm dozvěděli z videa Briar.
Noland se narodil na Havaji, ale když mu byly 3 roky, přestěhoval se s rodiči do Arizony. S matkou a nevlastním otcem žijí v malém domku ve městě Yuma.
Když mu bylo 18 let, odstěhoval se od rodičů do Texasu, aby zde studoval na univerzitě Texas A&M, ale po úrazu se k nim vrátil. V mládí se věnoval snad všem sportům kromě baseballu. Jeho nejoblíbenějším bylo rugby.
Nolandův úraz samozřejmě převrátil jeho život naruby. Přerušil studium na univerzitě a vrátil se k rodině, která o něj už 8 let pečuje.
Momentálně se snaží najít způsob, jak se o sebe sám finančně postarat a pokusit se nějak odvděčit rodině za jejich péči, nejlépe tím, že pro ně vybuduje dům. Chtěl by dokončit školu a začít pracovat. Chce také založit nějakou charitu. Možná i rodinu. Díky Neuralinku by to vše snad teď mohl uskutečnit.
Noland soudí, že podíváme-li se na to, co Neuralink dělá a jak obrovský potenciál jeho technologie má, je k nevíře, že činnost firmy není v médiích prezentována jako jedna z nejdůležitějších záležitostí současnosti. Má za to, že je to kvůli negativnímu obrazu Elona Muska v mainstreamových médiích, jejichž postoj k němu je podle něj totálně nefér. Neuralink podle Nolanda pomůže tolika lidem, že „trollové“ z médií budou prostě ignorováni.
V rozhovoru jsme se dozvěděli i nějaké technické detaily o Nolandově rozhraní. Zajímavá byla především „startovací sekvence“ implantátu, kterou jsme doteď neznali. Vypadá takto:
Rozhovor s neurochirurgem Mattem MacDougallem nabízí fascinující pohled do zákulisí inovativní technologie mozkových implantátů. MacDougall…
V přehledu novinek o síti Starlink se nejprve podíváme, jak satelitní konstelace na nízké oběžné…
Nová kniha Reentry od Erica Bergera se zaměřuje na vývoj Falconu 9 a kosmické lodi…
Dnešní článek vám představí novou anténu určenou pro příjem signálu družic Starlink. Na rozdíl od…
NASA před časem udělila SpaceX kontrakt na vývoj USDV (U.S. Deorbit Vehicle), což je upravená…
Noland Arbaugh je prvním uživatelem implantátu Neuralinku a používá ho už tři čtvrtě roku. Při…