Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.
V dnešním dílu si rozebereme nedávné oznámení společnosti Tesla, která v Šanghaji plánuje postavit vůbec první Gigafactory nacházející se mimo USA. Ve videu se dozvíte, co Teslu k vybudování čínské továrny vedlo, co v ní bude vyrábět a kdy má být nová Gigafactory zprovozněna. Navíc známe bližší informace o chystané evropské Gigafactory.
Elonovinky #26: Tesla v Číně postaví Gigafactory
Pokud vás zajímají současné továrny Gigafactory 1 a 2, podívejte se na starší epizodu Elonovinek.
Předchozí epizody Elonovinek:
Rozhovor s neurochirurgem Mattem MacDougallem nabízí fascinující pohled do zákulisí inovativní technologie mozkových implantátů. MacDougall…
V přehledu novinek o síti Starlink se nejprve podíváme, jak satelitní konstelace na nízké oběžné…
Nová kniha Reentry od Erica Bergera se zaměřuje na vývoj Falconu 9 a kosmické lodi…
Dnešní článek vám představí novou anténu určenou pro příjem signálu družic Starlink. Na rozdíl od…
NASA před časem udělila SpaceX kontrakt na vývoj USDV (U.S. Deorbit Vehicle), což je upravená…
Noland Arbaugh je prvním uživatelem implantátu Neuralinku a používá ho už tři čtvrtě roku. Při…
Zobrazit komentáře
Nemáte někdo adresu té továrny? Koukám na mapu a nejsem si moc jistý. Pokud je to vedle Lingang Ave, tak by to mohlo být pěkně vidět z letadla.
Google Maps
Relativně nový video pozemku z dronu: https://www.youtube.com/watch?v=rx3mXjQg46U&feature=youtu.be
To už jsem viděl, ale z toho to nejde poznat, jestli je to to místo, které ukazuje maps.google.com a nebo není. Ideální by byly GPS souřadnice.
Vždyť to jsou souřadnice. Nebo myslíš vysloveně celý pozemek vyznačený na mapě? To jsem zatím nikde neviděl. Nicméně to na té mapě je ono, akorát je to zelené, protože se tam původně pěstovaly melouny. Od té doby to tam srovnali a postavili ten plot.
Čína je obrovský trh, v Číně je velké množství dolarových milionářů. V Číně se vše zahraniční bere jako IN, něco podobného jako u nás za totality. Pokud tedy Číňan má peníze, koupí si raději zahraniční značku nehledě na cenu. Navíc vysoká cena zde hraje pozitivní roli. Levné věci bohatý Číňan nekoupí. Movitější Číňan si tedy raději koupí iPhone i za cenu toho, že za něj zaplatí dvakrát tolik než za lepší telefon domácí výroby. To že je iPhone vyráběn v Číně nevadí, jde o značku. To samé bude platit pro Teslu.