Druhá generace uživatelského terminálu pro připojení k satelitní síti Starlink (Foto: SpaceX)
Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém web ElonX spolupracuje s Živě a Mall.TV. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.
V posledních týdnech se objevilo několik velkých novinek ke službě Starlink od SpaceX, která nabízí rychlé internetové připojení prostřednictvím tisíců družic na oběžné dráze. Starlink aktuálně v Česku zlevnil o desítky procent a nově je možné se k síti připojit z lodí a letadel a také mimo primární bydliště. SpaceX navíc ve spolupráci s T-Mobilem oznámilo novou službu, která umožní připojení k družicím Starlink pomocí běžného mobilu.
Předchozí epizody Elonovinek:
Starší epizody najdete zde.
Čas od času se věnujeme tarifům, které pro své zákazníky nabízí společnost SpaceX při používání…
Noland už používá své neurální rozhraní 14 měsíců. V delším textu na X se rozepsal…
Thomas Oxley, šéf Synchronu, konkurenta Neuralinku, nesouhlasí s dlouhodobou vizí Elona Muska a Neuralinku. Podle…
Blíží se start mise Fram2, která bude první pilotovanou výpravou mířící na polární dráhu. Posádka…
V dalším shrnutí novinek a zajímavostí o Neuralinku bude řeč například o těchto tématech: Apoorv…
Dnešní přehled novinek se bude věnovat využití satelitní služby Starlink ve vlacích. Nejprve se podíváme…
Zobrazit komentáře
Já tomu nerozumím :-D
Proč loď potřebuje dvě antény a proč letadlo nemá plochou anténu, ale otáčecí parabolickou jako radar? Není to spíš třeba radar deště?
Ta anténa na letadle nebude otáčecí. Ty záběry ve videu jsou jen ilustrační a ukazují, jak funguje tradiční satelitní internet.
Na lodi asi teoreticky stačí jedna anténa, ale SpaceX dodává dvě, které fungují dohromady. Předpokládám, že je pak spojení spolehlivější a stabilnější, když se loď kolíbá na vlnách.