Jak vypadá budoucnost trhu v oblasti neurálních rozhraní? Pokud se potvrdí předpoklady společnosti Morgan Stanley, tak docela optimisticky. Tento známý finanční ústav vydal zprávu o předpokládané budoucnosti oboru neurálních rozhraní. Celý dokument ve formátu PDF je dostupný například v příspěvku Thomase Oxleyho, šéfa Synchronu, na LinkedIn. Má 37 stran, ale naštěstí už se našli jedinci, kteří z něj vytáhli nejdůležitější body. Například Omar M. Khateeb, který mimo jiné vede podcast o nových medicínských technologiích zvaný State of Medtech.
Omar M. Khateeb: Elon Musk se postaral o to, že neurální rozhraní jsou v centru pozornosti, ale teď je čas, abyste konečně pochopili, o co vlastně jde. Níže najdete hlavní body tržního přehledu Morgan Stanley.
Jak tedy Morgan Stanley vidí vývoj právě vznikajícího trhu neurálních rozhraní v nejbližších letech? Zde je 7 nejdůležitějších poznatků ze zprávy o něm:
I když zpráva pomíjí některé aplikace rozhraní, na které se už nyní soustředí Neuralink i jiné subjekty, tedy například zrakové protézy nebo přemostění poškozené míchy (navracení pohybu ochrnutým lidem), je jasné, že potenciál oboru je značný. Zohledníme-li ještě mnohem širší možnosti využití, jako třeba řešení chronických bolestí zad, o kterém v současnosti mluví Elon Musk, odhad předpokládaných tržeb (bod č. 4) se zdá se být velmi konzervativní.
Jak říká podnikatel a vizionář Peter Diamandis: „Největší problémy lidstva jsou největšími příležitostmi jak vydělat.“ Mnozí investoři jsou si toho plně vědomi. Mnoho jedinců i společností už napumpovalo do projektů vyvíjejících neurální rozhraní spoustu peněz. Obor skutečně dynamicky roste.
Tabulka nejlépe financovaných neurotechnologických projektů v polovině letošního roku vypadala následovně:
Projekty seřazené od nejlépe finančně zajištěného:
Konkrétní situace Neuralinku, který jakožto projekt „finančního magnetu“ Elona Muska s investory nikdy neměl problém a navyšoval kapitál kdykoli to potřeboval, vypadá následovně:
Elon, jako s každou svojí firmou, jde do velkého rizika. Snaží se vyřešit další obrovský problém lidstva. Dlouhodobým cílem Neuralinku je snaha o zamezení negativního scénáře soužití lidí s umělou inteligencí. Pokud se to povede, Neuralink po cestě vyřeší mnoho problémů a překoná spoustu překážek, čeká ho opět jako de facto vedlejší produkt odměna v podobě obrovských zisků. Čili scénář (Elon by asi spíš řekl „master plan“) Neuralinku je skutečně podobný tomu, podle kterého operují Tesla a SpaceX. Přesně tak, jak o tom psal už před mnoha lety na svém blogu Wait But Why? autor Tim Urban.
Nová služba Direct to Cell od SpaceX umožňuje přímou komunikaci mezi běžnými mobilními telefony a…
Starlink je na palubách už čtvrtiny komerčních lodí a začínají po něm pošilhávat i vojenská…
Někteří čtenáři se domnívají, že prostě jen vydáváme texty okopírované odněkud z Internetu. Dost mě…
Neuralink obdržel oficiální povolení k testování ovládání robotických paží! Rozhraní N1, které už mají dva…
V novém přehledu zakázek SpaceX se zaměříme na start Falconu Heavy s landerem Dragonfly určeným…
U dalšího dílu novinek a zajímavostí o Neuralinku se podíváme například na databázi neurálních rozhraní,…
Zobrazit komentáře
Stojí za prečítanie - https://www.osel.cz/13830-nesnesitelna-pomalost-byti-myslime-rychlosti-10-bitu-za-sekundu.html
Psali jsme o tom ve střípcích #13:
https://www.elonx.cz/stripky-o-neuralinku-z-platformy-x-13-dil/
inak vyzera, ze aj boring company konecne odhalilo svoj masterplan - zarobit na las vegas a potom sup tunel popod atlantik
Nojo, fakt
https://www.dezeen.com/2024/12/18/transatlantic-tunnel-elon-musk-boring-company/