Neuralink pod lupou #19: Přeložená videa Neuralinku, 1. část

Kanál Neuralinku na YouTube má přes 300 tisíc odběratelů. Je na něm dostupných osm videí, která dohromady mají přes 11 milionů zhlédnutí. Nejpopulárnější video „Monkey MindPong“ vidělo více než 5 milionů uživatelů.

V první části článku si představíme čtyři videa, ve druhé pak zbytek. Nebudou chybět ani dvě výroční prezentace firmy. Ty však jsou příliš dlouhé na překlad. Uvádíme je zde, aby byl seznam kompletní. Videa jsou seřazena chronologicky, podle toho jak se na profilu Neuralinku objevovala.

[Anglicky] Neuralink Launch Event | První prezentace Neuralinku

Vyšlo: 17. 7. 2019

Délka: 1:44:41

Shrnutí: Podrobnější informace o vůbec první prezentaci Neuralinku můžete najít v našem archivním článku. Šlo o představení firmy, jejích klíčových osobností, produktu, který se snaží vyvinout, a způsobu, jakým toho chce dosáhnout. Dnes již z velké části bývalí zaměstnanci ve videu popisují jednotlivé komponenty tehdejšího prototypu nazývaného N1 – vlákna s elektrodami, neurochirurgického robota, speciálně vyvinutý počítačový čip a externí části, které prototyp obsahoval.

Myslím si, že je možné, že tohle video se jednou bude promítat dětem ve školách. Může to být jeden ze zásadních milníků v historii lidstva.

Video má zakázané vkládání na externí weby, a tak si jej musíte pustit přímo na YouTube.

[Česky] Introducing Neuralink | Představení Neuralinku

Vyšlo: 27. 7. 2019

Délka: 1:38

Shrnutí: Ve videu chybí komentář, ale přidali jsme do něj poznámky, které popisují, co nebo koho v daný moment vidíme. A vidíme v něm opravdu hodně – zaměstnance, prostředí, ve kterém pracují, technologie, které vyvíjejí, a dokonce i skutečné záběry z implantace prototypu.

[Anglicky] Neuralink Progress Update, Summer 2020 | Informace o pokroku Neuralinku, léto 2020

Vyšlo: 29. 8. 2020

Délka: 1:13:30

Shrnutí: Video z prezentace pokroku firmy. Příliš dlouhé pro přidání titulků. Dozvěděli jsme se v něm, že Neuralink, v porovnání s prototypem N1, dost radikálně změnil přístup a snažil se rozhraní zjednodušit a „zneviditelnit“. Začal také testovat na prasatech a představil demonstraci fungování interfejsu v hlavě jednoho z nich. Podrobně jsme informace z této prezentace probíral v tomto článku. Měli jsme také možnost poznat řadu nových pracovníků, které si snad blíže představíme v některém z budoucích článků.

[Česky] Animal Care at Neuralink | Péče o pokusná zvířata v Neuralinku

Vyšlo: 29. 8. 2020

Délka: 2:38

Shrnutí: Video ukazuje, jak v laboratořích Neuralinku vypadá péče o pokusná zvířata, konkrétně prasata. Zaměstnanci firmy v něm mluví o svých zkušenostech a vztazích se zvířaty.

< Předchozí část Následující část >

Předchozí články ze série Neuralink pod lupou:




Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře